کیک شکلات خامه ای

معرفی به دوستان

زمان آماده سازی : 55 دقیقه ، زمان پختن : 65 دقیقه ، ملیت : غذای فرنگی ، مناسب برای : 12 نفر

مواد لازم :

 

شکلات تلخ : 400 گرم

تخم مرغ : 5 عدد

کره : 100 گرم

شکر : 220 گرم

آرد : 90 گرم

خامه : 620 میلی لیتر

لیمو : 1 عدد

 

طرز  تهیه ی کیک شکلات خامه ای :

 

به کره اضافی برای چرب کردن قالب نیاز دارید.

از شکلات تلخ ۷۰ درصد استفاده کنید. ۳۰ گرم از آن را برای تزیین روی کیک، رنده کنید. با ۱۰۰ گرم از آن حلقه های شکلاتی تهیه کنید و بقیه شکلات را خرد کنید.

زرده و سفیده تخم مرغ ها را جدا کنید.

پوست لیمو را رنده کنید.

 

کف قالب کمربندی ۲۴ سانتی متری را چرب کرده و در آن کاغذ روغنی پهن کنید. فر را با حرارت ۱۶۰ درجه سانتی گراد گرم کنید.

120 گرم از شکلات را به روش بن ماری آب کنید. اجازه دهید تا شکلات آب شده برای ۵ دقیقه خنک شود و سپس زرده های تخم مرغ را به آن اضافه کرده و بزنید.

در ظرفی دیگر کره و ۱۰۰ گرم شکر را با هم بزنید تا نرم و خامه ای شود. سپس ترکیب شکلات و زرده را با آن مخلوط کنید.

سفیده ها را با همزن برقی بزنید تا فرم بگیرد و بعد ۱۲۰ گرم شکر را در چند نوبت به آن اضافه کنید و ترکیب کنید.

یک سوم ترکیب سفیده را به شکلات اضافه کنید و هم بزنید. سپس کم کم با قاشق آرد و باقیمانده ترکیب سفیده را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

با قاشق خمیر را در قالب بریزید، سطح آن را صاف کنید. برای ۴۰ تا ۴۵ دقیقه تا زمانی که رویه ی آن کمی ببندد، بپزید. می توانید برای اطمینان از پخت کیک، یک سیخ آهنی در وسط کیک فرو کنید و بیرون آورید. اگر سیخ تمیز بود، کیک آماده است.

کیک را از فر خاج کنید و برای ۱۰ دقیقه کنار بگذارید، بعد از قالب خارج کنید و اجازه دهید تا کاملا خنک شود. وقتی که کیک کاملا خنک شد، آن را با چاقویی تیز از وسط نصف کنید.

برای تهیه رویه، ۱۵۰ گرم شکلات را به همراه ۱۴۰ میلی لیتر خامه در قابلمه ای روی حرارت خیلی پایین ریخته و مدام هم بزنید تا شکلات آب شود. آن را کنار بگذارید تا کمی خنک و سفت شود و بعد آن را روی کیک بریزید، با استفاده از قاشق و یا چاقوی مخصوص سطح آن را صاف کنید و کناره های کیک را هم با شکلات بپوشانید.

شکلات رنده شده را روی سطح و دیواره های کیک پخش کنید و حلقه های شکلاتی را در وسط کیک قرار دهید. کیک را برش داده و میل کنید. اگر کیک را در یخچال گذاشتید، قبل از خوردن آن، اجازه دهید تا کیک به دمای اتاق برسد.

 

منبع : www.ashpazbashy.com

نظرات

 
   
 
Captcha